Alçı & Alçıpan

Alçı & Alçıpan

Alçı Sıva beton ya da ytong malzemelerinin ya da kaba sıva maddesinin üzerine çekilerek boyadan önce kat oluşturmak amaçlı yapılan yüzeye denilmektedir.

Alçı Sıvanın Tercih Edilme Nedenleri

Yanmayan malzemeden oluşmasından dolayı tercih edilmektedir. Nem ve küf kokusu oluşturmaz. Çünkü nefes alabilen malzemelerden üretilmektedir. Duvar nefes alabildiği için; nem ve bakteri oluşumu, küf oluşumu engellenmektedir. Tabi bu uygulamayı yaparken alçı sıva malzemelerinin kalitesi de önem arz etmektedir.1. Onarımı kolaydır, binanı almış olduğu darbe sonucunda hemen alçı ile onarım işlemi yapılarak üzerine boya atıldığı takdirde pürüzsüz yüzey elde edilmesi kolay ve ekonomik olmaktadır.

Alçı Sıva İşleri

Kışın enerji tasarrufu sağlamaya imkan verir. Kara sıva yapılan maddeye göre alçı daha yalıtkan bir yapıya sahiptir. Işığı emmez ve yansıtılmasına olanak sağlar. Ayrıca yakıttan da tasarruf yapılmasını sağlar. Kara sıva yapılan evlere göre, alçı sıva yapılan evler saha çabuk ısınmaktadır. Bu ısı korunumu da uzun süre sağlanmaktadır.Sağlıklı olması yönü ile gündeme gelmektedir. Cilt ile temasında bir sıkıntı yaratmaz. Kanserojen maddelerden oluşmamaktadır. Ayrıca sıva yapılan yerlerde havalandırma işlemleri daha kolay olmaktadır. Bu nedenle sağlık açısından da tercih edilmektedir.

Kaliteli İşçilik

Binalarda oluşan deprem güvenliklerine önlem olarak kullanılmaktadır. Yoğunluk olarak incelendiğinde kara sıvaya göre daha ince ve ağırlık olarak az bir madde olmasından kaynaklı depremde oluşabilecek hasarlarda ciddi zararlar vermez. Özellikle İstanbul gibi bir yerde, beklenen büyük Marmara depremine karşı bir önlem niteliğinde tüm yeni inşaat binalarında alçı kaplama kullanılması oluşabilecek risklerin önüne geçilmesini etkilemektedir. Başkentyapıdekarasyon ailesi olarak yaşam alanlarınızda alçı sıva hizmeti vermekteyiz. Bizimle iletişime geçmek amacıyla telefon numaralarımızdan, whatsaap numaralarımızdan ya da hemen ara butonundan irtibata geçmeniz mümkündür.

Hemen Ara